Evropské poháry a koeficienty
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy

+7
ocypuc
daniel moško
SNL
marcus1
hej243293
opasino
Dan
11 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy Empty LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy

Příspěvek pro Dan Mon Sep 17, 2018 12:04 am

Co o téhle novince víte? Zatím to vypadá, že v každé lize bude 32 týmů. Tudíž z LM do EL by nikdo nešel. 
1. Už vidím třeba Arsenal, jak nebude tu 3. ligu brát vážně. :-D
2. Třeba se dočkáme alespoň nějakých přímých postupů. 
3. Do EL se bude ještě hůře dostávat. 
4. Na druhou stranu, i do LM se někdy dostaneme. 
Co si o změnách myslíte? A jak budou podle vás naplněný předchozí body?

Dan

Poèet pøíspìvkù : 927
Join date : 16. 11. 17

Návrat nahoru Goto down

LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy Empty Re: LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy

Příspěvek pro opasino Mon Sep 17, 2018 1:14 pm

Těžko předjímat, je k tomu málo informací. Variant může být velmi mnoho. Já osobně bych nechal soutěže dvě, to stačí.
opasino
opasino

Poèet pøíspìvkù : 1154
Join date : 23. 11. 17
Location : CZ

Návrat nahoru Goto down

LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy Empty Re: LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy

Příspěvek pro hej243293 Mon Sep 17, 2018 11:12 pm

Předpoklad bude možná takový, že kluby TOP 5 zemí tu 3 soutěž vůbec nebudou hrát. Více se bude vědět v březnu po zasedání Asociace evropských klubů v Amsterdamu.

hej243293

Poèet pøíspìvkù : 40
Join date : 29. 04. 18

Návrat nahoru Goto down

LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy Empty Re: LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy

Příspěvek pro marcus1 Tue Sep 18, 2018 8:42 am

Podle mě je potřeba zvýšit počet mužstev hrajících poháry. Anebo výrazně zmenšit počet přímých postupů. Dostat se přes kvalifikace je v současnosti peklo - počet postupových míst je prostě malý. Osobně bych tedy buď rozšířil EL nebo jak se navrhuje - zavedl novou soutěž.

marcus1

Poèet pøíspìvkù : 107
Join date : 14. 12. 17

Návrat nahoru Goto down

LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy Empty Re: LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy

Příspěvek pro opasino Tue Sep 18, 2018 10:14 am

Ono záleží také "hlavně" na financích. Jedním z důvodů, proč se zrušil PVP, byly malé výdělky klubů. A co si budeme nalhávat, kdyby se v posledních letech EL dost nezadotovala, aby měly kluby vyšší příjmi, tak se to občas klubům ze zákl. skupin, které hodně cestovaly, nevyhrávaly, ani fin. moc nevyplatilo.
opasino
opasino

Poèet pøíspìvkù : 1154
Join date : 23. 11. 17
Location : CZ

Návrat nahoru Goto down

LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy Empty Re: LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy

Příspěvek pro SNL Tue Sep 18, 2018 12:20 pm

Už teď je to složitý jak autobus. Za mě by asi bylo nejlepší, kdyby se vytvořila nějaká TOP liga z 16 nejlepších, kam by šlo třeba 14 týmů přímo podle koeficientu jako je to teď do LM + o 2 místa by se hrála kvalifikace. Stejně je absurdní, aby Plzeň hrála s Realem, co si budem povídat.
A zbytek (třeba 64 týmů) by hrál Evropskou ligu, kde by bylo ovšem víc těch super kvalitních týmů, co by se nevešly do té TOP 16.
SNL
SNL

Poèet pøíspìvkù : 1171
Join date : 24. 11. 17

Návrat nahoru Goto down

LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy Empty Re: LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy

Příspěvek pro daniel moško Wed Sep 19, 2018 7:07 am

Cele je to na hlavu. Liga majstrov, ak by sa drzali nazvu sutaze, by mala byt vysostne pre MAJSTROV! ak hra LM 4. ci 5.team ligy, o akých majstroch je rec? Ak 4.team ligy vyhra celu sutaz... nie je to oxymoron?
Cele je to o peniazoch. Keby tomu dali aspon nazov ktory nezavádza - TOP Liga, Pohár najlepších a pod...
kedysi to bolo spravodlive, boli nejake predkola, a vo vyradovacej faze ostalo 32 teamov a slo sa k finále.
OK este vicemajstri nech tam startuju... maju "majster" v nazve.
nehovorim ze skupina nema zmysel - a je aj z hladiska vykonov spravodlivejsie, ze muzstvo musi hrat 6 zapasov v skupine aby slo dalej, ale nech spravia napr. 16 skupin po 4 teamy - tzv. "prve skupiny", (Mjastri a zopar krajin vicemajstri) kde moze narazit na seba FC Lincoln a Real Madrid. No a co? Nie je to nahodou skvela propagacia futbalu? Ale asi je to "pod uroven" tych velkoklubov, vsak.
Z tych 64 teamov by postupilo 32 do "druhych skupin", ktore by sa vykonnostne uz podobali terajsej LM.

Europska liga - taktiez sa mi paci myslienka "dvojakych skupin" - najprv. zakladne skupiny napr. pre spodnych 64 teamov ktore budu z nizsie postavených krajin. 16 postupi dalej a vytvoria sa skupiny (+48) zase zo 64 teamami.

a nebude treba ani tretia sutaz.



daniel moško

Poèet pøíspìvkù : 10
Join date : 09. 08. 18

Návrat nahoru Goto down

LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy Empty Re: LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy

Příspěvek pro SNL Wed Sep 19, 2018 10:05 am

LM dřív byla právě, že po základní skupině byla osmifinálová skupina. Zdá se to skoro až neuvěřitelný, že tam Sparta dokázala dvakrát (co pamatuju) postoupit, z toho jednou z prvního místa... Dnes tady hraje Plzeň slavně o 3. místo v základní skupině
SNL
SNL

Poèet pøíspìvkù : 1171
Join date : 24. 11. 17

Návrat nahoru Goto down

LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy Empty Re: LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy

Příspěvek pro ocypuc Sun Dec 02, 2018 9:11 pm


ocypuc

Poèet pøíspìvkù : 35
Join date : 21. 11. 17

Návrat nahoru Goto down

LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy Empty Re: LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy

Příspěvek pro hej243293 Sun Dec 02, 2018 10:56 pm

Myslím, že u všech českých serverů došlo k chybě v překladu z UEFY. Podle mě pro 3. týmy z méně kvalitnější EL2 pohárová sezóna končí už po základních skupinách. Myslím, že 2. týmy ze skupin EL2 budou hrát se 3. týmy ze skupin kvalitnější EL1. A tito vítězové pak doplní vítěze skupin EL2.

hej243293

Poèet pøíspìvkù : 40
Join date : 29. 04. 18

Návrat nahoru Goto down

LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy Empty Re: LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy

Příspěvek pro Klaster13 Mon Dec 03, 2018 8:54 am

daniel moško napsal:Cele je to na hlavu. Liga majstrov, ak by sa drzali nazvu sutaze, by mala byt vysostne pre MAJSTROV! .....

Je třeba říct, že značka Liga Mistrů a Pohár UEFA se tak povedla, že o celou soutěž je obrovský zájem. Každý si chce LM zahrát, sen každého fotbalisty je si tu znělku na hřišti poslechout a poprat se s nejlepšími. Musí se nechat, že se to z marketinkového hlediska povedlo a příjmy každý rok stoupají. Price money jsou i v Poháru UEFA pro naše kluby i neskutečně zajímavé. Jablonec cca 80 milionů. Když se pak najde balanc, kolik týmů by mělo hrát, aby to nebylo už nuda, tak televizní práva kupují další a další země, za více a více peněz.

Co se LM týká, tak to už je úplně jiné. Plzeň za tu výhru v Rusku bere 70 milionů, naprostá šílenost. To jsou 4 hráči z naší ligy, za jednu jedinou výhru !!! Pak je jasné, že tlak na to, kdo by měl a neměl hrát bude prostě obrovský. Takže z pohledu propagace je to naprosto ideálně udělaný. Jednou za čas se do LM dostane i tým jako je Plzeň, Karabach, Ludogorec atd... Koupí si práva, protože chtějí hrát se Sevillou, Barcelonou, Juventusem a nebo Manchesterem United. A ty televize z jedotlivých zemí to prostě koupí.

Mě osobně nevadí, že Plzeň hrála s Realem Madrid a rupla, alespoň si uvědomí, kde jsou a že se mohou a musí stále zlepšovat. Vidím to jako velkou motivaci. A co si budeme povídat, i Real se dá porazit viz v Moskvě, kde Plzeň vyhrála. Prostě každý i TOP tým občas propadne a pak náš tým má šanci zazářit a vyniknout. Je to kulaté a pro hráče jednoznačně motivační.

Klaster13

Poèet pøíspìvkù : 118
Join date : 25. 11. 17

Návrat nahoru Goto down

LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy Empty Re: LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy

Příspěvek pro SNL Mon Dec 03, 2018 1:13 pm

Hlavně jsou keci, že tam nemáme co dělat. Když skončíme 3. ve skupině, tak tam jednoznačně patříme.
SNL
SNL

Poèet pøíspìvkù : 1171
Join date : 24. 11. 17

Návrat nahoru Goto down

LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy Empty Re: LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy

Příspěvek pro frafont Mon Dec 03, 2018 1:19 pm

Na stránkách UEFA k tomu je tohle: https://www.uefa.com/insideuefa/about-uefa/news/newsid=2585829.html
Případně uvnitř článku je zobrazení, jak by se měla dělit místa (teda ne že bych se v tom vyznal) - odkaz přímo na to zobrazení: https://www.uefa.com/MultimediaFiles/Download/uefaorg/General/02/58/61/42/2586142_DOWNLOAD.pdf

frafont

Poèet pøíspìvkù : 533
Join date : 21. 11. 17

Návrat nahoru Goto down

LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy Empty Re: LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy

Příspěvek pro OTASi Mon Dec 03, 2018 7:57 pm

Podle mě je to evidentní. Z původní LM se stane jakási soutěž pro vyvolené, právě ta superliga, kde by nepřekáželi týmy jako Plzeň, Borisov a Záhřeb. Musí se jim dát za pravdu, že ani sportovně, ani marketingově zápasy Real vs Záhřeb nelákaj(krom fans Dinama). EL bude mišmaš TOP týmů "druhýho sledu", jako např. Šachtaru, Lyonu, Schalke atd., taková pololiga mistrů, kde by se mohli ukázat i ty týmy právě nechtěný v současný LM. Jako motivace by byl větší donate než je v současný EL a víc věhlasnějších týmů a naopak míň těch neatraktivních. Ty by se, aby se uklidnily asociace těch slabých lig, přesunuli do oné EL2. Naskytla by se šance hrát poháry celej podzim i týmům, který hrajou pravidelně jen předkola. Navíc by si i něco málo vydělali.( takže třeba sparta s loňským mankem přes 700mio Kč Very Happy )
Takhle by to pro mě dávalo smysl, je to podle mě win-win řešení, proč to nezkusit. Ta liga výjimečných by mi nevadila, časem by k tomu stejně došlo ale už třeba bez vynahrazování slabším celkům

OTASi

Poèet pøíspìvkù : 14
Join date : 24. 11. 17

Návrat nahoru Goto down

LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy Empty Re: LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy

Příspěvek pro SNL Tue Dec 04, 2018 12:19 pm

To pak to musí zůžit na 16 týmů tu LM...
Tak aspoň ta EL získá větší prestiž, do LM stejně jen tak nepostoupíme znovu. Mně by to takhle nevadilo.
700mega ztráta - nějak tomu nevěřím - účetnictví, daně... Mají ztrátu skoro každej rok jak prase, přitom prodají hráče za stovky mega + nějaký příjmy z EL a stejně je to skoro vždy v mega ztrátě. Nějak tomu nevěřím.
SNL
SNL

Poèet pøíspìvkù : 1171
Join date : 24. 11. 17

Návrat nahoru Goto down

LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy Empty Re: LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy

Příspěvek pro OTASi Wed Dec 05, 2018 10:39 am

Vem si, na kolik je musel vyjít italskej kouzelník s celým svým ansámblem, když ho vyhodili, museli všechny vyplatit. K tomu připočítat všechny ty posily, některý přišly za velký prachy a všichni do jednoho musej mít na naše poměry astronomický platy. Já bych se tý částce nedivil. Hráče jako Krejčí, Brabec a Schick prodávali už rok předtím a do týhle částky se tak nepočítali

OTASi

Poèet pøíspìvkù : 14
Join date : 24. 11. 17

Návrat nahoru Goto down

LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy Empty Re: LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy

Příspěvek pro Dan Wed Dec 05, 2018 10:32 pm

Tak to vypadá, že do EL se už moc dostávat nebudeme a budeme hrát tu nejspodnější šitku. Má to své plusy, ale finančně z pohárů na tom podle mě budou naše kluby hůře.

Dan

Poèet pøíspìvkù : 927
Join date : 16. 11. 17

Návrat nahoru Goto down

LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy Empty Re: LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy

Příspěvek pro husar12 Thu Dec 06, 2018 12:23 pm

EL1 bude soutěž útěchy pro mistry vypadnuté v kvaldě + lepší střed tabulek top lig. EL2 bude balcan cup a pokud nebudou dostatečné fin. odměny, nebude to z pohledu klubů nic moc prestiž. Ale body do coenu se tam asi posbírají lehce. Takže rotace států kolem 15. místa a nejistota...

husar12

Poèet pøíspìvkù : 3
Join date : 06. 12. 18

Návrat nahoru Goto down

LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy Empty Re: LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy

Příspěvek pro husar12 Thu Dec 06, 2018 12:31 pm

Takže pokud se budeme držet do 15. místa tak se mi ta zúžená verze EL líbíSmile

husar12

Poèet pøíspìvkù : 3
Join date : 06. 12. 18

Návrat nahoru Goto down

LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy Empty Re: LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy

Příspěvek pro SNL Thu Dec 06, 2018 8:07 pm

Mohl by někdo napsat stručně jak to bude?
SNL
SNL

Poèet pøíspìvkù : 1171
Join date : 24. 11. 17

Návrat nahoru Goto down

LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy Empty Re: LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy

Příspěvek pro frafont Thu Dec 06, 2018 11:23 pm

Celkově to vypadá tak, že prvních patnáct zemí podle národních koeficientů bude mít aspoň jednoho zástupce ve všech třech soutěžích (aspoň v předkolech), od 16. místa níž to bude mistr do předkol LM a zbytek do předkol EL2.

frafont

Poèet pøíspìvkù : 533
Join date : 21. 11. 17

Návrat nahoru Goto down

LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy Empty Re: LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy

Příspěvek pro ocypuc Thu Dec 06, 2018 11:53 pm

SNL měl možná na mysli, jak bude konkrétně rozdělené, kdo se odkud kam kvalifikuje, postupy z předkol LM do EL1 a EL2 a z předkol EL1 do EL2. Z těch výše uvedených tabulek lze vyčíst, kdo z jakého místa v lize začne v určité soutěži a jakém předkole. Pak je to trochu těžší se v tom orientovat, když daný klub vypadne. Mně osobně to trvalo asi 2 hodiny dopočítat se k tomu, jak se dostat ke 32 týmům ve skupinách EL1 Smile Popsal jsem asi 4 stránky modelových situací a pořád jsem se k tomu číslu nemohl dostat. Až jsem si teda rozepsal konkrétní týmy v daných předkolech do pavouka, tak jsem k tomu číslu dospěl Smile

ocypuc

Poèet pøíspìvkù : 35
Join date : 21. 11. 17

Návrat nahoru Goto down

LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy Empty Re: LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy

Příspěvek pro SNL Fri Dec 07, 2018 12:30 pm

Takže to spíš ještě zesložitili. Podle mě by to mělo být tak aby se v tom vyznal průměrný divák.
Tak jestli bude od 16. místa dál mistr hrát předkola LM, ta to bude skutečně jenom do počtu v těch předkolech, bez reálné šance postoupit, ale počítám, že tedy propadne do EL1/předkol EL1
SNL
SNL

Poèet pøíspìvkù : 1171
Join date : 24. 11. 17

Návrat nahoru Goto down

LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy Empty Re: LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy

Příspěvek pro SNL Fri Dec 07, 2018 1:53 pm

Koukám že již coen přidal na hlavní stránku odkazy
SNL
SNL

Poèet pøíspìvkù : 1171
Join date : 24. 11. 17

Návrat nahoru Goto down

LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy Empty Re: LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy

Příspěvek pro frafont Fri Dec 07, 2018 5:02 pm

Takže podle těch malůvek by snad do EL2 měly spadnout do základní skupiny týmy, co neuspějou v posledním předkole EL, potom tam jsou ještě mimo jiné přesuny, že vypadnuté týmy z nultého a prvního předkola LM jdou do druhého předkola EL2 nebo co. A ještě se to i tam bude dělit na "mistrovskou" a obyčejnou část. Celkově proč to dělat jednoduše, když to jde krásně složitě:-D

frafont

Poèet pøíspìvkù : 533
Join date : 21. 11. 17

Návrat nahoru Goto down

LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy Empty Re: LM, EL a nějaká další liga pro evropské týmy

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru