Evropské poháry a koeficienty
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Důvody neúspěchu - nadstavba?

5 posters

Goto down

Důvody neúspěchu - nadstavba? Empty Důvody neúspěchu - nadstavba?

Příspěvek pro SNL Fri Aug 16, 2019 12:44 pm

Koukám že třeba na idnes se hodně zmiňuje o tom, že za letošní neúspěch může ta nadstavba.
Poslouchal jsem fotbal fokus a tam třeba zas jeden říkal, že asi nebylo nutný, aby třeba v těch přípravných zápasech nastupovali klíčoví hráči, nebo že při tak krátké dovolené nebyla nutná kondiční příprava apod.
Podle mě je to i tou změnou, jak celý ten harmonogram ligy a přestávky byl nový, tak s tím nebyly ty zkušenosti a to se taky mohlo promítnout, tak třeba příští rok už to líp zohlední...
SNL
SNL

Poèet pøíspìvkù : 1172
Join date : 24. 11. 17

Návrat nahoru Goto down

Důvody neúspěchu - nadstavba? Empty Re: Důvody neúspěchu - nadstavba?

Příspěvek pro SNL Fri Aug 16, 2019 1:45 pm

Jinak asi to bylo skutečně i dost o smůle - hodně špatný los a pak těsné výsledky v náš neprospěch
SNL
SNL

Poèet pøíspìvkù : 1172
Join date : 24. 11. 17

Návrat nahoru Goto down

Důvody neúspěchu - nadstavba? Empty Re: Důvody neúspěchu - nadstavba?

Příspěvek pro Dan Fri Aug 16, 2019 5:15 pm

Já bych to viděl spíše v dost šíleném losu a dva týmy nepostoupili jen o jeden nebo nula gólu.

Dan

Poèet pøíspìvkù : 927
Join date : 16. 11. 17

Návrat nahoru Goto down

Důvody neúspěchu - nadstavba? Empty Re: Důvody neúspěchu - nadstavba?

Příspěvek pro marcus1 Fri Aug 16, 2019 6:18 pm

Uvidíme příští rok - určitě hrálo roli to, že ta nadstavba je pro kluby nová a musí si tedy "vyzkoušet" jak to bude fungovat.
Podle mě těch 35 zápasů je tak akorát - 30 zápasů měli do loňska už zřejmě jen Řecko a Rusko a letošní sezonu už i Řecko mění formát (14 týmů místo 16-ti - tzn. 26 kol + 10 kol nadstavba).
Pamatuju, když bylo 30 kol, tak si týmy stěžovaly, že v evropských předkolech občas vypadli se slabším soupeřem protože byli nerozehraní.

Letos se toho asi sešlo více:
- krátká přestávka (způsobeno nadstavbou + dřívějším startem ligy kvůli EURU na konci této sezony, reprezentanti navíc hráli zápasy ještě po konci ligy)
- těžký los pro Spartu a Plzeň (belgická a turecká liga jsou v žebříčku na 8. a 10. místě, my jsme 13.), Steaua podle mě byla schůdná, ale Boleslav už nehrála s Komličenkem a asi přece jen byli trochu slabší
- zcela propadl Jablonec (ten za poslední rok prodal snad většinu sestavy, takže asi bude trvat než si na sebe noví hráči zvyknou)
- špatná forma Sparty - tam nevim co by měli dělat - podle mě se jít ožrat, protože jinak se zřejmě furt patlají v tom, proč jim to nejde a jsou v psychickým bloku. Jejich zápas s Trabzonsporem jsem viděl - ten měli vyhrát, ale prostě to prokaučovali. Kozák se dlouho nemohl trefit, ale aspoň dřel, zato Tetteh mi připadá, že na to kašle a třeba v zápase s Boleslaví přihrával hůř než fotbalista v okresním přeboru + nadával na spoluhráče, že mu blbě přihrávají

Za rok se tedy ukáže - hodně špatnou sezonu zažili před 2 roky i Belgie a Holandsko (přitom rok předtím byli extrémně úspěšní), tak snad se vzpamatují i naše kluby.

marcus1

Poèet pøíspìvkù : 107
Join date : 14. 12. 17

Návrat nahoru Goto down

Důvody neúspěchu - nadstavba? Empty Re: Důvody neúspěchu - nadstavba?

Příspěvek pro opasino Fri Aug 16, 2019 10:26 pm

Já osobně s nadstavbou nesouhlasím. Fotbal není hokej, aby se hrálo nějaké play off.
opasino
opasino

Poèet pøíspìvkù : 1154
Join date : 23. 11. 17
Location : CZ

Návrat nahoru Goto down

Důvody neúspěchu - nadstavba? Empty Re: Důvody neúspěchu - nadstavba?

Příspěvek pro SNL Sat Aug 17, 2019 11:45 am

Takhle jak to je je to špatně - už z důvodu toho nesmylu, že se hraje jeden zápas tu doma tu zas venku s někým jiným. Řešením by bylo snížit počet na 12 = 22 kol a pak to rozdělit na 6 + 6 a dalších 10 kol = 32 zápasů.

Výhoda nadstavby je obecně v tom, že se zohlední forma týmů na konci sezony a tím pak mají větší šanci postoupit do pohárů ti co mají větší aktuální kvalitu.

Ale to snížení počtu týmů nebude nikdy průchozí.
SNL
SNL

Poèet pøíspìvkù : 1172
Join date : 24. 11. 17

Návrat nahoru Goto down

Důvody neúspěchu - nadstavba? Empty Re: Důvody neúspěchu - nadstavba?

Příspěvek pro hej243293 Sat Aug 17, 2019 9:00 pm

Taky si myslím, že 16 týmů je pro naši ligu příliš, 12 týmů (s nadstavbovými 6-člennými skupinami o poháry a záchranu) by bylo asi ideálním stavem, pak by sobě rovnocenné kluby mezi sebou hráli v lize 4x za sezónu. Pochopitelně by to muselo znamenat, že by ve 2 nadcházejících sezónách sestupovaly 3 týmy a jen 1 by postupoval (+ by se musely změnit postupy a sestupy i v nižších ligách).
Jinak těch příčin neúspěchu bude více, spíš než jarní nadstavba bych problém viděl spíš v příliš časném začátku ligy (naopak si myslím, že nadstavba bude v dlouhodobém horizontu spíše plusem než mínusem, jen je naši variantu potřeba dotáhnout do konce, nezůstat v půli cesty. Příliš časný začátek ligy měl za následek krátkou přestávku na odpočinek, únavu hráčů, přátelské zápasy se slabšími týmy (ke vší úctě týmy ze Slovenska či české týmy z nižších lig těžko dokážou české pohárové účastníky dostatečně připravit na Evropu). Dalším důvodem letošního selhání jistě bude i los, který nám letos příliš nepřál, Sparta i Viktorka dostaly z pozic nasazených týmů už ve 3. předkole týmy v pohárové konfrontaci z lepších lig, Mladá Boleslav zase pohárově zkušenější FCSB. V tomto ohledu tak jediným výrazným selháním bylo vyřazení Jablonce hned v prvním dvojzápase. Následky posledních týdnů bohužel budou asi příliš velké. Pravděpodobně několik sezón (asi určitě od sezóny 2022/2023, možná už od sezóny dříve) začnou všechny týmy v Evropě už po polovině července ve 2. předkole a žádný tým nebude mít jistou základní skupinu, takže bude mnohem horší se dostat zpět do patnáctky, která bude mít téměř jistě minimálně 1 místo ve skupinách (i pro mistra 15. země, pokud si vítěz LM zajistí toto místo i z ligy) i díky nově vzniklému poháru od sezóny 2021/2022.

hej243293

Poèet pøíspìvkù : 40
Join date : 29. 04. 18

Návrat nahoru Goto down

Důvody neúspěchu - nadstavba? Empty Re: Důvody neúspěchu - nadstavba?

Příspěvek pro SNL Sun Aug 18, 2019 12:25 am

Hlavně všichni 3 půjdou do EL2, jenom mistr případně do EL1
SNL
SNL

Poèet pøíspìvkù : 1172
Join date : 24. 11. 17

Návrat nahoru Goto down

Důvody neúspěchu - nadstavba? Empty Re: Důvody neúspěchu - nadstavba?

Příspěvek pro opasino Sun Aug 18, 2019 2:23 pm

SNL napsal:Výhoda nadstavby je obecně v tom, že se zohlední forma týmů na konci sezony a tím pak mají větší šanci postoupit do pohárů ti co mají větší aktuální kvalitu.
To mi přijde IMHO jako hrozná hloupost.
opasino
opasino

Poèet pøíspìvkù : 1154
Join date : 23. 11. 17
Location : CZ

Návrat nahoru Goto down

Důvody neúspěchu - nadstavba? Empty Re: Důvody neúspěchu - nadstavba?

Příspěvek pro opasino Sun Aug 18, 2019 2:27 pm

hej243293 napsal:12 týmů (s nadstavbovými 6-člennými skupinami o poháry a záchranu) by bylo asi ideálním stavem
To by bylo asi málo, 14 či 15 týmů je na kvalitu naší ligy asi oukej, ale 12 mi i z diváckého hlediska přijde fakt málo. Já osobně bych bral těch 14 a pak nějak poupravit tu nadstavbu.
opasino
opasino

Poèet pøíspìvkù : 1154
Join date : 23. 11. 17
Location : CZ

Návrat nahoru Goto down

Důvody neúspěchu - nadstavba? Empty Re: Důvody neúspěchu - nadstavba?

Příspěvek pro Dan Sun Aug 18, 2019 11:54 pm

Proč myslíš, že je 12 málo? Sám si totiž teprve tvořím názor na ideální počet týmů.

Dan

Poèet pøíspìvkù : 927
Join date : 16. 11. 17

Návrat nahoru Goto down

Důvody neúspěchu - nadstavba? Empty Re: Důvody neúspěchu - nadstavba?

Příspěvek pro opasino Mon Aug 19, 2019 8:38 pm

1) většina tzv. top týmů spolu hraje více zápasů za sezónu, což snižuje atraktivitu a "vyjimečnost" takových zápasů
2) ekonomicky, počtem obyvatel, kvalitou hráčů, součtem nejen těchto ukazatelů nespadáme do kategorie méně jak čtrnácti klubů v hlavní soutěži

Dřív jsem o tom často přemýšlel, co by bylo pro ligu lepší, jestli současný stav 16 týmů, 15 týmů, nebo 14 týmů. Můj názor je ten, že 16 týmů je moc, 14 akorát a mě osobně by nevadil ani systém 15 týmů, kdy jeden tým má každé kolo volno. Ale ideál je asi těch 14, jako to mají třeba Dánové, protože by se mohla
a) zvýšit kvalita a konkurence i ostatních než TOP klůbů
b) zvýšit kvalita druhé ligy, což je dobře například pro přípravu hráčů do té 1. ligy, atp.
opasino
opasino

Poèet pøíspìvkù : 1154
Join date : 23. 11. 17
Location : CZ

Návrat nahoru Goto down

Důvody neúspěchu - nadstavba? Empty Re: Důvody neúspěchu - nadstavba?

Příspěvek pro SNL Tue Aug 20, 2019 11:46 am

ad 1) toto si také myslím - ideál je prostě ty 2 derby (doma a venku), jak je to víc za sezónu, tak se to znehodnocuje

Ano - těch 14 vypadá rozumě, ale myslím že to není až tak zásadní - zásadní je, kolik těch zápasů hrát za rok a podle toho buď řešit počet týmů, nebo nadstavbu.

Nadstavba ano nebo ne, to je další otázka - za mě spíš ne, právě kvůli tomu znehodnocování opakováním derby apod. zápasů, zvlášť teď když je to tak divně, že se ty derby hrajou 3.

Spíš bych viděl jako lepší to co bylo, tedy bez nadstavby.
SNL
SNL

Poèet pøíspìvkù : 1172
Join date : 24. 11. 17

Návrat nahoru Goto down

Důvody neúspěchu - nadstavba? Empty Re: Důvody neúspěchu - nadstavba?

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru