Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Goto down

Koeficienty - jak to funguje Empty Koeficienty - jak to funguje

Příspěvek pro Dan Fri Jul 30, 2021 3:12 am

Dejme tomu, že Plzeň v prvním zápase vyhraje 2:1.

V dalším zápase prohraje 1:2. Jenomže v prodloužení to otočí a vyhraje zápas 3:2.

Příspěvek pro Ladin Fri Jul 30, 2021 9:05 am

Je třeba rozlišovat předkolo a hlavní fázi. V předkole se body půlí, za výhru jeden bod, za remízu půl, takže zadání je jaksi nejasné. Jednoduše..vždy se dávají body za konečný výsledek bez penalt. To znamená, že pokud se rozhodne v základní hrací době druhého zápasu, bere vítěz 2 body, prohrávající nic, při remíze každý jeden (v předkolech vše napůl). Pokud se rozhodně v prodloužení, rozdělují se body stejně, bez ohledu na výsledek po 90ti minutách. Takže i když bude po 90ti minutách remíza a v prodloužení jeden z týmů vyhraje, bere všechno. Stejně tak v případě otočení zápasu v prodloužení, vítěz bere vše.

Ladin

Poèet pøíspìvkù : 197
Join date : 23. 08. 19

Příspěvek pro jadran90 Fri Jul 30, 2021 9:55 am

Přesně na toto jsem se ptal ve vedlejším channelu a jak říkám, přijde mi to nespravedlivé. Do koeficientu by se měl počítat jenom výsledek po základní hrací době. Prodloužení vnímám jenom jako umělou nadstavbu k dvojzápasu. Když prohraješ první zápas o gól, může být pro tebe výhodnější odvetu zremizovat a rovnou vypadnout s alespoň malým příspěvkem do koeficientu, než vyhrát a v následném prodloužení prohrát, tedy skončit s nulou. A to je podle mě fakt paradox.

jadran90

Poèet pøíspìvkù : 638
Join date : 26. 08. 20

Příspěvek pro SNL Fri Jul 30, 2021 10:22 am

Slovácko podle tabulky prý 1 bod získalo, takže za tu výhru i když pak vypadli.
SNL
SNL

Poèet pøíspìvkù : 1175
Join date : 24. 11. 17

Příspěvek pro jadran90 Fri Jul 30, 2021 10:45 am

SNL napsal:Slovácko podle tabulky prý 1 bod získalo, takže za tu výhru i když pak vypadli.

Ano, protože penalty už na to nemají vliv. Ale kdyby Plovdiv např. v prodloužení vyrovnala, Slovácko by získalo jen body za remízu. Přestože v základu vyhráli.