Evropské poháry a koeficienty
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Liga mistrů 2024

4 posters

Goto down

Liga mistrů 2024 Empty Liga mistrů 2024

Příspěvek pro Jakub V. Fri Apr 09, 2021 9:00 am

Tak 19.4. by se mělo hlasovat o návrhu na změnu formátu Ligy mistrů od další tříletky 2024/25 - 26/27. Návrh se týká zrušení základních skupin a rozšíření počtu týmů z 32 na 36. Všichni v jedné skupině, každý tým by hrál 10 zápasů. Již dříve se mluvilo o švýcarském systému využívaném například v šachu. Já osobně jsem mu nakloněn, protože žádný tým nebude mít ani lehký, ani těžký los. Kritika se hodně snáší na fakt, že průměrné týmy potkají top kluby maximálně jednou - tak tomu ale bylo i doposud. Velkou nevýhodu vidím v tom, že není dopředu daný los a týmy se dozví vždy týden nebo dva před zápasem, s kým budu hrát. Nicméně v posledních zprávách o konkrétním formátu nejsou zmínky - co je ale v návrhu jasně řečeno je, které 4 týmy doplní ten stávající počet - je to možnost pro čtvrtý tým 5. země (nyní Francie) hrát LM - doposud 2 skupiny+ 1 předkolo by nahradily 3 skupiny + 1 předkolo. Další místo by bylo pro 11., popřípadě 12. zemi - prostě doposud 1. zemi bez skupiny LM. No a další 2 místa jsou dost kontroverzní - dostaly by je 2 kluby s nejvyšším klubovým koeficientem, které se do LM nekvalifikovaly přes svou ligu (aktuálně by například Liverpool - 7. v Premier League - měl jistotu skupiny LM).
Tak co na to říkáte?

Jakub V.

Poèet pøíspìvkù : 98
Join date : 22. 10. 20

Návrat nahoru Goto down

Liga mistrů 2024 Empty Re: Liga mistrů 2024

Příspěvek pro opasino Fri Apr 09, 2021 12:24 pm

Za mě špatná cesta. Ne kvůli novému systému, ale že zase bude uzavřenější pro top ligy. Jestli si top kluby myslí, že hrát 90 procent zápasů v pohárech jen s ostatními top kluby, je správná cesta, tak já si to nemyslím. To diváka také může brzo omrzet.
opasino
opasino

Poèet pøíspìvkù : 1154
Join date : 23. 11. 17
Location : CZ

Návrat nahoru Goto down

Liga mistrů 2024 Empty Re: Liga mistrů 2024

Příspěvek pro jadran90 Fri Apr 09, 2021 1:44 pm

Jsem proti.
1. Stávající systém je podle mě dobrý, docela férový, přehledný. Půlka týmů vždy postupuje.
2. Na rozšíření vydělají nejvíc top kluby/ligy. 2 kluby dle koeficientu, to je vyloženě pojistka, aby v LM skoro nikdy nechyběly top týmy, i když v lize úplně vyhoří. Nemyslím si, že by Francie měla mít víc zástupců. Raději bych tam viděl např. vítěze KL.
3. Nepopírám, že los skupin nehraje roli. Některé skupiny jsou rozhodnuté brzy. Ale kde je jistota, že v novém systému dostanete vyvážený seznam soupeřů?
4. Jedna skupina o 36 týmech bude nepřehledná a budou vznikat spekulace, kdo komu co pustí.

jadran90

Poèet pøíspìvkù : 637
Join date : 26. 08. 20

Návrat nahoru Goto down

Liga mistrů 2024 Empty Re: Liga mistrů 2024

Příspěvek pro Jakub V. Mon May 23, 2022 5:44 pm

Tak už je to potvrzeno, jen s pár změnami.
Liga mistrů bude mít skutečně 36 účastníků, ti 4 navíc budou:
- 2 týmy z nejlepších asociací předchozího ročníku podle koeficientu (letos by to byla např. Anglie a Nizozemsko)
- 5. země žebříčku bude mít třetí přímé místo v LM
- o 1 místo se rozšíří mistrovská kvalifikace LM
(je to reakce na kritiku, že se tam měly dostávat týmy podle klubového koeficientu, které si neuhrály postup sportovní cestou, takže za mě je tahle změna správná)
Nakonec se nebude hrát 10 zápasů, ale jen 8, a to podle očekávání v jedné skupině. Každý bude hrát 4 zápasy doma a 4 venku pokaždé s jiným soupeřem.
Nejlepších 8 půjde rovnou do osmifinále, týmy na 9. - 24. místě sehrají play-off o osmifinále. Ti co play-off prohrají, končí v Evropě úplně, takže by nikdo neměl "spadnout" do EL.
O čem se moc nemluvilo je to, že podobný formát bude mít i EL a KL, obě souteže budou mít také 36 účastníků, v EL každý tým sehraje 8 zápasu, v KL pouze 6. Skupiny LM a EL by měly končit až v lednu, zatímco skupina KL v prosinci, tak jak to známe dnes.
Další novinkou by mělo být to, že proti sobě budou moci nastoupit týmy ze stejných zemí hned po konci skupiny.
Mluví se také o tom, že již od play-off o osmifinále by měl být nalosovaný celý pavouk až do finále s tím, že lépe umístěné týmy ve skupině budou nasazeny podobně jako to známe v tenisu (např. nejlepší 2 týmy se mohou potkat až ve finále).

Jakub V.

Poèet pøíspìvkù : 98
Join date : 22. 10. 20

Návrat nahoru Goto down

Liga mistrů 2024 Empty Re: Liga mistrů 2024

Příspěvek pro Dan Fri May 27, 2022 5:16 am

Jakub V. napsal:Tak už je to potvrzeno, jen s pár změnami.
Liga mistrů bude mít skutečně 36 účastníků, ti 4 navíc budou:
- 2 týmy z nejlepších asociací předchozího ročníku podle koeficientu (letos by to byla např. Anglie a Nizozemsko)
- 5. země žebříčku bude mít třetí přímé místo v LM
- o 1 místo se rozšíří mistrovská kvalifikace LM
(je to reakce na kritiku, že se tam měly dostávat týmy podle klubového koeficientu, které si neuhrály postup sportovní cestou, takže za mě je tahle změna správná)
Nakonec se nebude hrát 10 zápasů, ale jen 8, a to podle očekávání v jedné skupině. Každý bude hrát 4 zápasy doma a 4 venku pokaždé s jiným soupeřem.
Nejlepších 8 půjde rovnou do osmifinále, týmy na 9. - 24. místě sehrají play-off o osmifinále. Ti co play-off prohrají, končí v Evropě úplně, takže by nikdo neměl "spadnout" do EL.
O čem se moc nemluvilo je to, že podobný formát bude mít i EL a KL, obě souteže budou mít také 36 účastníků, v EL každý tým sehraje 8 zápasu, v KL pouze 6. Skupiny LM a EL by měly končit až v lednu, zatímco skupina KL v prosinci, tak jak to známe dnes.
Další novinkou by mělo být to, že proti sobě budou moci nastoupit týmy ze stejných zemí hned po konci skupiny.
Mluví se také o tom, že již od play-off o osmifinále by měl být nalosovaný celý pavouk až do finále s tím, že lépe umístěné týmy ve skupině budou nasazeny podobně jako to známe v tenisu (např. nejlepší 2 týmy se mohou potkat až ve finále).

Díky za souhrn

Dan

Poèet pøíspìvkù : 929
Join date : 16. 11. 17

Návrat nahoru Goto down

Liga mistrů 2024 Empty Re: Liga mistrů 2024

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru