Evropské poháry a koeficienty
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Čtvrtý do pohárů?

+4
frafont
opasino
jadran90
kean
8 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Čtvrtý do pohárů? Empty Čtvrtý do pohárů?

Příspěvek pro kean Wed Oct 19, 2022 7:18 pm

Do konce podzimu zbývá pár kol, 3 místa v pohárech jsou prakticky zabraná, ale na to čtvrté si snad mimo posledních Pardubic může brousit zuby celá liga. Bohemka a Hradec mají malý náskok, ale je otázka jestli si udrží formu celý rok, zbytek týmů je v rozmezí 3 bodů. Takže kdo to bude udrží to Bohemka nebo Hradec, nebo někdo z těch tradičních (kdo?), nebo povede cesta přes MOL Cup?

kean

Poèet pøíspìvkù : 106
Join date : 19. 08. 21

Návrat nahoru Goto down

Čtvrtý do pohárů? Empty Re: Čtvrtý do pohárů?

Příspěvek pro jadran90 Wed Oct 19, 2022 8:50 pm

Moje oblíbené každoroční téma. Very Happy Dle výkonů je nejlepší ze zbytku asi Hradec. Ale doufám, že tam bude někdo s větším potenciálem. Hodně důležitý může být pohár, protože odtud může vést cesta do EL a proto bych chtěl, aby ho vyhrál někdo s koeficientem, tedy dneska už jen pražská S. Kdybychom měli 4 stejné pohárové zástupce jako letos, nestěžoval bych si, ale záleží i na konkrétních předkolech.

jadran90

Poèet pøíspìvkù : 637
Join date : 26. 08. 20

Návrat nahoru Goto down

Čtvrtý do pohárů? Empty Re: Čtvrtý do pohárů?

Příspěvek pro opasino Wed Oct 19, 2022 9:59 pm

Když se dají přes zimu do kupy, tak by se mi Slovácko taky znovu líbilo.
opasino
opasino

Poèet pøíspìvkù : 1154
Join date : 23. 11. 17
Location : CZ

Návrat nahoru Goto down

Čtvrtý do pohárů? Empty Re: Čtvrtý do pohárů?

Příspěvek pro frafont Wed Oct 19, 2022 10:30 pm

Z poháru by se mělo opravdu jít do předkola EL, v národních koeficientech pro nasazování 23/24 jsme 16. a Rusové, kteří v něm ještě jsou nad náma, hrát nebudou, čili jakoby posun o jedno. Ale ještě je třeba počkat, až to UEFA potvrdí definitivně.

frafont

Poèet pøíspìvkù : 533
Join date : 21. 11. 17

Návrat nahoru Goto down

Čtvrtý do pohárů? Empty Re: Čtvrtý do pohárů?

Příspěvek pro kean Wed Oct 26, 2022 12:25 am

frafont napsal:Z poháru by se mělo opravdu jít do předkola EL, v národních koeficientech pro nasazování 23/24 jsme 16. a Rusové, kteří v něm ještě jsou nad náma, hrát nebudou, čili jakoby posun o jedno. Ale ještě je třeba počkat, až to UEFA potvrdí definitivně.

Posun o jedno nemyslíš na 15.? To bysme měli 5 týmů, z toho 2 o LM atd... Pokud by to bylo jako letos, tak snad jen z poháru je šance posunout se do EL.

kean

Poèet pøíspìvkù : 106
Join date : 19. 08. 21

Návrat nahoru Goto down

Čtvrtý do pohárů? Empty Re: Čtvrtý do pohárů?

Příspěvek pro Šotek Wed Oct 26, 2022 4:37 pm

Posun na 15. místo místo Ruska znamená jen posuny v soutěžích, nikoliv celkový posun a navýšení počtu zástupců. Ale i to je dobré. Díky tomu, že už to bylo uplatněno letos dostalo Slovácko opravu a může teď hrát skupinu KL. Omlouvám se, že odpovídám na příspěvek Frafonta, ale snad vezmeš vysvětlení i ode mě a Frafontovi to doufám nevadí Very Happy

Šotek

Poèet pøíspìvkù : 369
Join date : 20. 11. 17

Návrat nahoru Goto down

Čtvrtý do pohárů? Empty Re: Čtvrtý do pohárů?

Příspěvek pro kean Tue May 30, 2023 12:57 pm

Tak nakonec to do pohárů dotáhli Bohemians, asi zaslouženě, drželi si formu celý rok, i v MOL Cupu dali semifinále, jen škoda že nebudou moct hrát na vlastním stadionu. A ještě větší škoda že tam není i Slovácko, drží se ve špičce už třetí rok to není náhoda, v Evropě už taky nabrali nějaké zkušenosti a něco uhráli, po náročném podzimu nabrali ztrátu moc jsem s nimi ani nepočítal, ale rychle to zas dotáhli a nějakou dobu byli i čtvrtí ale nakonec to o fous nevyšlo. Ted se ukazuje jak jsou pro nás čtyři místa málo.

kean

Poèet pøíspìvkù : 106
Join date : 19. 08. 21

Návrat nahoru Goto down

Čtvrtý do pohárů? Empty Re: Čtvrtý do pohárů?

Příspěvek pro Majki.1 Tue May 30, 2023 6:10 pm

kean napsal:Tak nakonec to do pohárů dotáhli Bohemians, asi zaslouženě, drželi si formu celý rok, i v MOL Cupu dali semifinále, jen škoda že nebudou moct hrát na vlastním stadionu. A ještě větší škoda že tam není i Slovácko, drží se ve špičce už třetí rok to není náhoda, v Evropě už taky nabrali nějaké zkušenosti a něco uhráli, po náročném podzimu nabrali ztrátu moc jsem s nimi ani nepočítal, ale rychle to zas dotáhli a nějakou dobu byli i čtvrtí ale nakonec to o fous nevyšlo. Ted se ukazuje jak jsou pro nás čtyři místa málo.

To už je jisté ta Bohemka, že si tam nezahraje ani 2. předkolo? Skupinu a poslední předkolo chápu, to je na ten stadion nereálné.

Majki.1

Poèet pøíspìvkù : 67
Join date : 14. 05. 18

Návrat nahoru Goto down

Čtvrtý do pohárů? Empty Re: Čtvrtý do pohárů?

Příspěvek pro kean Mon Jun 26, 2023 11:43 pm

Majki.1 napsal:

To už je jisté ta Bohemka, že si tam nezahraje ani 2. předkolo? Skupinu a poslední předkolo chápu, to je na ten stadion nereálné.

Vím jen to co proběhlo ve zprávách, a že se hned domlouvali se Spartou ohledně hraní ECL na Letné. Jak znám Dolíček tak se divím že tam vůbec ještě můžou hrát ligu, musí mít nějakou výjimku snad. Ale je pravda že evropská předkola se hrají i v daleko šílenějších destinacích, tak nějaké předkolo by tam odehrát mohli. Podle losu možná stejně bude jen jedno, kdyby se jim podařil zázrak Bodo vyřadit byla by to bomba, zrovna s Nory bude velký boj o patnáctku.

kean

Poèet pøíspìvkù : 106
Join date : 19. 08. 21

Návrat nahoru Goto down

Čtvrtý do pohárů? Empty Re: Čtvrtý do pohárů?

Příspěvek pro Majki.1 Fri Jun 30, 2023 10:43 pm

kean napsal:
Vím jen to co proběhlo ve zprávách, a že se hned domlouvali se Spartou ohledně hraní ECL na Letné. Jak znám Dolíček tak se divím že tam vůbec ještě můžou hrát ligu, musí mít nějakou výjimku snad. Ale je pravda že evropská předkola se hrají i v daleko šílenějších destinacích, tak nějaké předkolo by tam odehrát mohli. Podle losu možná stejně bude jen jedno, kdyby se jim podařil zázrak Bodo vyřadit byla by to bomba, zrovna s Nory bude velký boj o patnáctku.

Jo tak už je to jisté. Největší problém je sektor na stání. Nevyplatí se jim ho zavřít či přidat sedačky. Jsou tam i jiné obtíže. https://www.idnes.cz/praha/zpravy/praha-fotbal-bohemians-dolicek-stadion-uefa.A230620_732002_praha-zpravy_tty

Majki.1

Poèet pøíspìvkù : 67
Join date : 14. 05. 18

Návrat nahoru Goto down

Čtvrtý do pohárů? Empty Re: Čtvrtý do pohárů?

Příspěvek pro SNL Sat Dec 16, 2023 5:43 pm

Jak byste to viděli tuhle sezonu?

Pohár snad vyhraje někdo z S S P ...

Ted nevím, jestli jde do pohárů příští rok jeden z té prostřední nadstavbové skupiny?
SNL
SNL

Poèet pøíspìvkù : 1175
Join date : 24. 11. 17

Návrat nahoru Goto down

Čtvrtý do pohárů? Empty Re: Čtvrtý do pohárů?

Příspěvek pro kean Sat Dec 16, 2023 7:06 pm

SNL napsal:Jak byste to viděli tuhle sezonu?

Pohár snad vyhraje někdo z S S P ...

Ted nevím, jestli jde do pohárů příští rok jeden z té prostřední nadstavbové skupiny?

No jo na ten paskvil v nadstavbě jsem málem zapomněl, naštěstí vítěz toho středu tabulky pak o poháry hraje ještě se čtvrtým nebo pátým týmem skupiny o titul. I tak ale bude asi větší šance jít do pohárů ze sedmého než šestého místa.

S tím MOL cupem bych si ale nebyl tak jistý, ty pohárové týmy mají začátek jara fakt nahuštěný, do MOL cupu můžou jít čistě s béčkem, Evropa a liga dostanou asi přednost, už ve čtvrtfinále navíc vyletí jeden z S.

kean

Poèet pøíspìvkù : 106
Join date : 19. 08. 21

Návrat nahoru Goto down

Čtvrtý do pohárů? Empty Re: Čtvrtý do pohárů?

Příspěvek pro SNL Sat Dec 16, 2023 8:18 pm

Nakonec budem ještě fandit aby aspoň Plzeň hrála poháry
SNL
SNL

Poèet pøíspìvkù : 1175
Join date : 24. 11. 17

Návrat nahoru Goto down

Čtvrtý do pohárů? Empty Re: Čtvrtý do pohárů?

Příspěvek pro jadran90 Sun Dec 17, 2023 7:04 pm

Nemám ještě nastudované změny v pohárech od příští sezóny, minimálně předkola EL se dost změnila. S+S+P je jasné.
Jako čtvrtého bych bral Slovácko, protože jsou nepříjemní, mají zkušenosti z minulého roku a (zatím) Svědík. A posledního do party chci Baník. Ostrava je velké město, peníze a ambice tam jsou a proti velkým týmům se dokáží vyhecovat. Ale bude to chtít čas, třeba dvakrát nakouknout do předkol a tak. Stačí blbý los a i Plzeň může vyletět.
Mladá Boleslav... no, teď se silnými týmy z ligy docela pohořela a na rozdíl od Baníku tam nevidím ten dlouhodobý potenciál. Liberec v Evropě několikrát uspěl, mám je docela rád. Proti ale mluví za mě aktuálně průměrný kádr s častými změnami, hostování a taky možná nejistota kolem změny majitele. Sigmu bych asi preferoval víc.

jadran90

Poèet pøíspìvkù : 637
Join date : 26. 08. 20

Návrat nahoru Goto down

Čtvrtý do pohárů? Empty Re: Čtvrtý do pohárů?

Příspěvek pro Majki.1 Sun Dec 17, 2023 11:13 pm

Já mám čtyřku jasnou Slavia, Sparta, Plzeň, Slovácko. Upřímně MB vůbec nenaplňuje finanční potenciál sponzorství ze Škodovky, není to dravá štika ligy. Mrzí mne, že se Liberec plácá v nižších patrech tabulky, jeho pohárové jízdy jsou dávné. Baník pod majitelem Brabcem by ten krůček potřeboval. Olomouc hraje letos zatím relativně fajn, ale investora asi neláká.

Majki.1

Poèet pøíspìvkù : 67
Join date : 14. 05. 18

Návrat nahoru Goto down

Čtvrtý do pohárů? Empty Re: Čtvrtý do pohárů?

Příspěvek pro opasino Mon Dec 18, 2023 2:46 pm

Jsem zatím stejného názoru jako Majki. I když rád bych tam viděl místo Slovácka Liberec, Baník, nebo tu Olomouc, ale to by museli mít pořádného vlastníka.
opasino
opasino

Poèet pøíspìvkù : 1154
Join date : 23. 11. 17
Location : CZ

Návrat nahoru Goto down

Čtvrtý do pohárů? Empty Re: Čtvrtý do pohárů?

Příspěvek pro Majki.1 Thu Dec 21, 2023 9:36 pm

Liberec mění majitele, tak jsem zvědavý, zda se nezmění trend

Majki.1

Poèet pøíspìvkù : 67
Join date : 14. 05. 18

Návrat nahoru Goto down

Čtvrtý do pohárů? Empty Re: Čtvrtý do pohárů?

Příspěvek pro SNL Mon Jan 08, 2024 8:00 pm

Už mám fotbalový absťák
SNL
SNL

Poèet pøíspìvkù : 1175
Join date : 24. 11. 17

callaque, ConPower and Stalker27 like this post

Návrat nahoru Goto down

Čtvrtý do pohárů? Empty Re: Čtvrtý do pohárů?

Příspěvek pro SNL Tue Feb 13, 2024 12:12 pm

Btw. co si myslíte o nových majitelích - jak se mluví o Sigmě, Liberci, případně i MB... - chtělo by to ještě 2 kvalitní kluby za to silnou trojkou S,S,P - až budem mít trvaleji těch 5 míst v pohárech, tak aby zas nenastal ten klasický jojo efekt Very Happy
SNL
SNL

Poèet pøíspìvkù : 1175
Join date : 24. 11. 17

Návrat nahoru Goto down

Čtvrtý do pohárů? Empty Re: Čtvrtý do pohárů?

Příspěvek pro opasino Tue Feb 13, 2024 2:01 pm

Asi by úplně stačil čtvrtý kvalitní a stabilní klub. Hlavně stabilně a dlouhodobě fungovat. Přál bych si aby to byl Liberec,  ale co Kania, to je otázka...
opasino
opasino

Poèet pøíspìvkù : 1154
Join date : 23. 11. 17
Location : CZ

Návrat nahoru Goto down

Čtvrtý do pohárů? Empty Re: Čtvrtý do pohárů?

Příspěvek pro jadran90 Tue Feb 13, 2024 10:35 pm

Liberec je mi sympatický. Z rozhovorů s Kaniou bych to viděl spíš na nějaké systematické budování a stabilitu, než na velké investice a pravidelné pohárové skupiny.

jadran90

Poèet pøíspìvkù : 637
Join date : 26. 08. 20

Návrat nahoru Goto down

Čtvrtý do pohárů? Empty Re: Čtvrtý do pohárů?

Příspěvek pro callaque Wed Feb 14, 2024 9:27 am

Za mě by stačil čtvrtý stabilní klub. To bychom se dostali dlouhodobě někam na úroveň 7. až 10. místa.

A kdo by to měl být? Čistě ekonomicky by to mělo být Brno: druhé největší město, ekonomicky také druhá nejsilnější oblast v ČR,..
Pokud by se dařilo, diváků by chodilo hodně...
Ale... není pořádný stadion, není majitel s kapitálem a vizí, Brno se pořád potácí na hranici první a druhé ligy, atd.. takže to je běh na dlouhou trať.
Podle mě se Brno časem dostane do špičky, ale bude to ještě dlouho trvat.

Navíc, když by bylo v lize víc kvalitních klubů, znamenalo by to víc kvalitních zápasů těchto klubů mezi sebou. A ne jen dvakrát za rok derby a k tomu dva zápasy s Plzní.

Jinak na Sigmu jsem zvědavej. Pokud to koupí ti Američani, tak co to bude pro klub znamenat.

callaque

Poèet pøíspìvkù : 178
Join date : 17. 08. 18

Návrat nahoru Goto down

Čtvrtý do pohárů? Empty Re: Čtvrtý do pohárů?

Příspěvek pro SNL Wed Feb 14, 2024 12:30 pm

Spíš jde o to, že týmy na 3.-5. místě budou stejně muset projít přes 3 předkola, takže aby byla šance, že každý rok bude v pohárech 3 nebo 4 týmy, tak potřebujem podle mě 5 týmů patřičné kvality, aby tam byla ta reálná šance - jako když házíte kostkou, aby padlo nějaké číslo, tak bude větší šance, když budete mít ty kostky dvě, že aspoň na jedné to číslo padne (samozřejmě bohatě stačí úroveň jako letošní Plzeň, nelze čekat další týmy s kvalitou S+S)
SNL
SNL

Poèet pøíspìvkù : 1175
Join date : 24. 11. 17

Návrat nahoru Goto down

Čtvrtý do pohárů? Empty Re: Čtvrtý do pohárů?

Příspěvek pro SNL Tue Feb 27, 2024 8:06 pm

Příští rok z 15. místa to bude nejtěžší získávat body, protože kromě dělení 5 tam bude těžší dostat se do skupin, než z umístění do 14.

15. místo je podle mě nejmíň výhodný z hlediska získávání koeficientu.
SNL
SNL

Poèet pøíspìvkù : 1175
Join date : 24. 11. 17

Návrat nahoru Goto down

Čtvrtý do pohárů? Empty Re: Čtvrtý do pohárů?

Příspěvek pro SNL Sat Apr 27, 2024 3:36 pm

Tyjo, ta prostřední skupina hraje o jedno místo v pohárech?

Já myslel, že to už zrušili... no to je teda pakárna
SNL
SNL

Poèet pøíspìvkù : 1175
Join date : 24. 11. 17

Návrat nahoru Goto down

Čtvrtý do pohárů? Empty Re: Čtvrtý do pohárů?

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru