Evropské poháry a koeficienty
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Paradox LM z koeficientu

+6
kean
opasino
jadran90
SNL
Kickball
Lukáš
10 posters

Goto down

Paradox LM z koeficientu Empty Paradox LM z koeficientu

Příspěvek pro Lukáš Tue Aug 29, 2023 9:08 pm

Pristi rok pujde automaticky tym s nejvetsim koeficientem do LM. Muze se stat, aby pri trochu stesti mohla Slavia postoupit z druheho mista v lize rovnou do LM? Urcite to bude chtit preskocit Zahreb, Rangers a Basilej, ale zbytek vyse postavenych tymu by melo byt v pohode. Co si myslite o techto koeficientovych postupech?

Lukáš

Poèet pøíspìvkù : 5
Join date : 19. 07. 22

Návrat nahoru Goto down

Paradox LM z koeficientu Empty Re: Paradox LM z koeficientu

Příspěvek pro Kickball Tue Aug 29, 2023 9:47 pm

Hodně zajímavé, úplně jsem zapomněl, že to tak tedy finálně bude, ale již to vypadá, že ano. Pokud to chápu správně a je to uvedeno v záložce LM 24/25, jedná se o klub s největším koef.v mistrovské kvalifikaci LM, popř. i nemistrovské kvalifikaci LM, za předpokladu, že se vítěz LM/EL kvalifikuje do skupiny LM i z ligy.Každopádně, pokud by byla mistr Slavie, šance tam je. Samozřejmě ten Záhřeb většinou ligu vyhrává, ale asi se dá dohnat. Basilej je docela daleko, to by musela být od Slavie fakt povedená sezóna, ale tady si spíš myslím, že Basilej nebude mistr, takže bychom ji řešit nemuseli(už od začátku dost ztrácí). Skotsko nebude mít v mistrovské kvalifikaci zástupce, takže Rangers není třeba řešit. Spíš tam pak bude Šachtar a ten pokud svoji ligu vyhraje, je asi nedostižný. Holt musí Slavia vyhrát ligu jít před Dinamo Z. a UA ligu vyhrát Dynamo K. 😄 Pak je to podle mě jasná skupina


Naposledy upravil Kickball dne Tue Aug 29, 2023 10:06 pm, celkově upraveno 2 krát

Kickball

Poèet pøíspìvkù : 271
Join date : 22. 08. 18

Návrat nahoru Goto down

Paradox LM z koeficientu Empty Re: Paradox LM z koeficientu

Příspěvek pro SNL Tue Aug 29, 2023 9:49 pm

Tak je zajímavý že se o tom moc nemluví ani v těch podcastech co jsem viděl - přitom o tohle se letos hraje liga vpodstatě.
SNL
SNL

Poèet pøíspìvkù : 1175
Join date : 24. 11. 17

Návrat nahoru Goto down

Paradox LM z koeficientu Empty Re: Paradox LM z koeficientu

Příspěvek pro jadran90 Tue Aug 29, 2023 11:25 pm

Tento nový formát se zatím celkově moc nediskutuje. Mám pocit, že původně to mělo fungovat trochu jinak s těmi novými místy.

"Dva kluby na základě nejlepšího koeficientu (národního) za minulý ročník." Určitě to bylo šito na míru Anglii a Španělsku, ale aby to po sezóně neshrábli Turci. Very Happy

jadran90

Poèet pøíspìvkù : 638
Join date : 26. 08. 20

Návrat nahoru Goto down

Paradox LM z koeficientu Empty Re: Paradox LM z koeficientu

Příspěvek pro opasino Tue Aug 29, 2023 11:30 pm

Tohle už mi přijde moc.
opasino
opasino

Poèet pøíspìvkù : 1156
Join date : 23. 11. 17
Location : CZ

Návrat nahoru Goto down

Paradox LM z koeficientu Empty Re: Paradox LM z koeficientu

Příspěvek pro kean Tue Aug 29, 2023 11:57 pm

Lukáš napsal:Pristi rok pujde automaticky tym s nejvetsim koeficientem do LM. Muze se stat, aby pri trochu stesti mohla Slavia postoupit z druheho mista v lize rovnou do LM? Urcite to bude chtit preskocit Zahreb, Rangers a Basilej, ale zbytek vyse postavenych tymu by melo byt v pohode. Co si myslite o techto koeficientovych postupech?

Já vidím jen "Třetí (jisté) místo ve skupině bude mít pátá země. Dvě extra místa budou určena dvěma zemím, které se umístí na prvním a druhém místě, v žebříčku národních koeficientů za minulou sezónu." Jedno tedy asi pátá Francie, a ta dvě na 99% Anglie a Španělsko. Jakoby zrovna tihle měli těch míst málo Evil or Very Mad Čtvrté nevím, to jsem myslel ze vyyde na někoho z kvalifikace.. Jedině ze by to změnili, kde si to našel?

kean

Poèet pøíspìvkù : 106
Join date : 19. 08. 21

Návrat nahoru Goto down

Paradox LM z koeficientu Empty Re: Paradox LM z koeficientu

Příspěvek pro frafont Wed Aug 30, 2023 8:20 am

Pokud si obhájce LM zajistí skupinovou fázi i z ligy, připadne toto místo klubu s nejvyšším koeficientem v mistrovské části!

Pokud si vítěz EL zajistí skupinovou fázi i z ligy, připadne toto místo dalšímu klubu s nejlepším klubovým koeficientem,
z obou částí kvalifikace (mistrovská i nemistrovská).

U LM 24/25 se píše tohle.

frafont

Poèet pøíspìvkù : 534
Join date : 21. 11. 17

Návrat nahoru Goto down

Paradox LM z koeficientu Empty Re: Paradox LM z koeficientu

Příspěvek pro luky Wed Aug 30, 2023 4:33 pm

kean napsal:
Já vidím jen "Třetí (jisté) místo ve skupině bude mít pátá země. Dvě extra místa budou určena dvěma zemím, které se umístí na prvním a druhém místě, v žebříčku národních koeficientů za minulou sezónu." Jedno tedy asi pátá Francie, a ta dvě na 99% Anglie a Španělsko. Jakoby zrovna tihle měli těch míst málo Evil or Very Mad  Čtvrté nevím, to jsem myslel ze vyyde na někoho z kvalifikace.. Jedině ze by to změnili, kde si to našel?

Ahoj. Taky jsem zatím jen našel, že by tato dvě místa měla být určena dvěma zemím, které se umístí na prvním respektive druhém místě za minulý rok. Na jednu stranu je pravda, že se jedná o nejkvalitnější ligy a další místa si zaslouží, ale na druhou stranu je nepřijatelné, aby evropské poháry hrála polovina Premier League. Dávalo by opravdu větší smysl dát účast v LM nejlepším přímo nekvalifikovaným mistrům tj. klubům s nejvyšším klubovým koeficientem a nebo mistrům zemí, které uhrály předešlý rok nejlepší výsledky v pohárech.
Paradox LM z koeficientu Pocett11

luky

Poèet pøíspìvkù : 3
Join date : 30. 08. 23

Návrat nahoru Goto down

Paradox LM z koeficientu Empty Re: Paradox LM z koeficientu

Příspěvek pro luky Wed Aug 30, 2023 5:22 pm

frafont napsal:Pokud si obhájce LM zajistí skupinovou fázi i z ligy, připadne toto místo klubu s nejvyšším koeficientem v mistrovské části!

Pokud si vítěz EL zajistí skupinovou fázi i z ligy, připadne toto místo dalšímu klubu s nejlepším klubovým koeficientem,
z obou částí kvalifikace (mistrovská i nemistrovská).

U LM 24/25 se píše tohle.

Takže nakonec platí obě varianty. Dvě místa dostanou dvě země, které nasbíraly nejvíce bodů do koeficientu předešlý rok. A taky platí výše uvedené, tzn. je tam jistá šance pro českého mistra (Slavii) na přímý postup do LM.

luky

Poèet pøíspìvkù : 3
Join date : 30. 08. 23

Návrat nahoru Goto down

Paradox LM z koeficientu Empty Re: Paradox LM z koeficientu

Příspěvek pro jadran90 Wed Aug 30, 2023 6:09 pm

Zdá se mi to docela komplikované. Jestli tomu dobře rozumím, ten přímý kvalifikant se může průběžně měnit napříč soutěžemi celou sezónu (pokud budu počítat že vítězové LM a EL si LM uhrají přes soutěž). Do toho různé termíny konců soutěží, varianta sezóny jaro-podzim atd. Už vidím teoretické paradoxy:
- mistr ligy bude hrát předkola a vicemistr (např. Slavia) postoupí přímo do LM díky koeficientu... nefér
- pokud mistr jiné země bude mít nepřekonatelný koeficient, nemůže nějaký tým spekulovat s tím, že raději skončí druhý
- skončí liga, vypadá to na postup přes koeficient. Za týden skončí jiná liga ABC, nečekaný výsledek a najednou jsou postupy zase jinak

Toto pravidlo vlastně jen zajišťuje, že pravidelní účastníci pohárů se v LM budou objevovat ještě častěji.

jadran90

Poèet pøíspìvkù : 638
Join date : 26. 08. 20

Návrat nahoru Goto down

Paradox LM z koeficientu Empty Re: Paradox LM z koeficientu

Příspěvek pro Majki.1 Tue Sep 19, 2023 8:25 pm


Majki.1

Poèet pøíspìvkù : 68
Join date : 14. 05. 18

Návrat nahoru Goto down

Paradox LM z koeficientu Empty Re: Paradox LM z koeficientu

Příspěvek pro opasino Wed Sep 20, 2023 7:36 am

Tvl. lednové termíny, no to mě poser teda .......
opasino
opasino

Poèet pøíspìvkù : 1156
Join date : 23. 11. 17
Location : CZ

Návrat nahoru Goto down

Paradox LM z koeficientu Empty Re: Paradox LM z koeficientu

Příspěvek pro jadran90 Wed Sep 20, 2023 9:24 am

Takže Basilej může celý rok hrát v lize tužku jako doteď a pak stejně postoupit do LM díky koeficientu. Luckeři.

jadran90

Poèet pøíspìvkù : 638
Join date : 26. 08. 20

Návrat nahoru Goto down

Paradox LM z koeficientu Empty Re: Paradox LM z koeficientu

Příspěvek pro SNL Wed Sep 20, 2023 4:30 pm

To znamená že by ligu měla vyhrát Slavia...
SNL
SNL

Poèet pøíspìvkù : 1175
Join date : 24. 11. 17

opasino likes this post

Návrat nahoru Goto down

Paradox LM z koeficientu Empty Re: Paradox LM z koeficientu

Příspěvek pro Majki.1 Wed Sep 20, 2023 4:59 pm

jadran90 napsal:Takže Basilej může celý rok hrát v lize tužku jako doteď a pak stejně postoupit do LM díky koeficientu. Luckeři.
Jak jste na tu Basilej přišel?
Pokud se kvalifikuje vítěz LM ze své ligy, tak tam jde mistr s nejlepším koeficientem (od 11. příčky zemí níže). Pokud Basilej nevyhraje ligu, tak se jí to netýká.
Pokud se kvalifikuje vítěz EL ze své ligy, tak tam jde tým s nejlepším koeficientem z předkol mistrovské i nemistrovské větve. Pokud Basilej bude hrát tužku a skončí třetí nebo níž, tak se jí to netýká. Musela by skončit do druhého místa, aby se s jejím koeficientem pracovalo v jedné z těchto možností.


Majki.1

Poèet pøíspìvkù : 68
Join date : 14. 05. 18

Návrat nahoru Goto down

Paradox LM z koeficientu Empty Re: Paradox LM z koeficientu

Příspěvek pro jadran90 Wed Sep 20, 2023 5:45 pm

Majki.1 napsal:
jadran90 napsal:Takže Basilej může celý rok hrát v lize tužku jako doteď a pak stejně postoupit do LM díky koeficientu. Luckeři.
Jak jste na tu Basilej přišel?

OK, nějak jsem přehlédl, že se to týká jen mistrů nebo vicemistrů. Moje chyba.

jadran90

Poèet pøíspìvkù : 638
Join date : 26. 08. 20

Návrat nahoru Goto down

Paradox LM z koeficientu Empty Re: Paradox LM z koeficientu

Příspěvek pro Majki.1 Wed Sep 20, 2023 6:24 pm

jadran90 napsal:
Majki.1 napsal:
jadran90 napsal:Takže Basilej může celý rok hrát v lize tužku jako doteď a pak stejně postoupit do LM díky koeficientu. Luckeři.
Jak jste na tu Basilej přišel?

OK, nějak jsem přehlédl, že se to týká jen mistrů nebo vicemistrů. Moje chyba.

V pořádku

Majki.1

Poèet pøíspìvkù : 68
Join date : 14. 05. 18

Návrat nahoru Goto down

Paradox LM z koeficientu Empty Re: Paradox LM z koeficientu

Příspěvek pro mahdi Thu Sep 21, 2023 11:37 pm

Ma nekdo predstavu jestli predkola zustanou jako doted, tzn opravy v nizsi soutezi? To, ze se uz nebude na jaro menit souteze tomu da zas novou dynamiku a letos snad vytezime dobrej zaklad.

mahdi

Poèet pøíspìvkù : 138
Join date : 23. 11. 21

Návrat nahoru Goto down

Paradox LM z koeficientu Empty Re: Paradox LM z koeficientu

Příspěvek pro mahdi Fri Sep 22, 2023 12:03 am

A jeste me napada 10y koef, Slavia je tam docela slusne situovana a urcite neco prida. Je nekde rozpis o kolik kazdej ucastnik skace od pristi sezony (bylo to cca 1M euro od 32 nahoru, tak jestli to bude podobne od 36 pro ligu mistru)?

mahdi

Poèet pøíspìvkù : 138
Join date : 23. 11. 21

Návrat nahoru Goto down

Paradox LM z koeficientu Empty Re: Paradox LM z koeficientu

Příspěvek pro Majki.1 Fri Sep 22, 2023 4:17 pm

mahdi napsal:Ma nekdo predstavu jestli predkola zustanou jako doted, tzn opravy v nizsi soutezi? To, ze se uz nebude na jaro menit souteze tomu da zas novou dynamiku a letos snad vytezime dobrej zaklad.

Na anglické Wikipedii to mají rozepsáno včetně predkolových přesunů.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/2024%E2%80%9325_UEFA_Europa_League

https://en.m.wikipedia.org/wiki/2024%E2%80%9325_UEFA_Conference_League

Majki.1

Poèet pøíspìvkù : 68
Join date : 14. 05. 18

Návrat nahoru Goto down

Paradox LM z koeficientu Empty Re: Paradox LM z koeficientu

Příspěvek pro mahdi Fri Sep 22, 2023 8:42 pm

Dik, takze predkola zustavaji s opravama, to je myslim dobre.

mahdi

Poèet pøíspìvkù : 138
Join date : 23. 11. 21

Návrat nahoru Goto down

Paradox LM z koeficientu Empty Re: Paradox LM z koeficientu

Příspěvek pro opasino Sat Sep 23, 2023 1:46 pm

Pro naše týmy určitě dobře.
opasino
opasino

Poèet pøíspìvkù : 1156
Join date : 23. 11. 17
Location : CZ

Návrat nahoru Goto down

Paradox LM z koeficientu Empty Re: Paradox LM z koeficientu

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru